Nasza świetlica szkolna w czasie ferii przeszła metamorfozę. Została wyposażona w nowe, funkcjonalne meble, kolorowe stoliki, krzesełka, szafki i regały. Miejsce do relaksu i odpoczynku wyposażone zostało w miękkie i kolorowe pufy. Świetlica szkolna wzbogaciła się również o ciekawe gry planszowe.Dzięki nowemu wyglądowi pomieszczenie stało się bardziej przytulne, jasne i kolorowe. Nasi uczniowie w miłym i przyjemnym otoczenu mogą spędzić czas w oczekiwaniu na autobus szkolny bądź rodziców.
Świetlica szkolna
Nowe godziny odwozu autobusu szkolnego.
Godziny przywozów i odwozów uczniów ważne od 26.02.2024 r.
PRZYWOZY
7.00 Chociszewo
7.05 Stacja Kolejowa Lutol Suchy
7.25 Panowice
7.30 Lutol Suchy
7.50 Łagowiec
7.55 Stary Dwór
ODWOZY
13.05 Stary Dwór - Łagowiec
13.25 Chociszewo – Lutol-Stacja – Lutol Suchy – Panowice
14.10 Chociszewo – Lutol-Stacja – Lutol Suchy – Panowice – Łagowiec – Stary Dwór
15.30 Stary Dwór – Łagowiec – Panowice – Lutol Suchy – Chociszewo – Lutol Stacja
Poradnik BEZPIECZNYCH FERII
32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Z wielką radością chcielismy wszystkich poinformować, że wolontariusze z naszej Szkoły podczas 32 Finału WOŚP zebralii 5 061,32zł i kilka euro. Wszystkim, którzy właczyli się do akcji i przekazali datki serdecznie dziękujemy.
Sie ma do zobaczenia za rok
Spotkanie ze strażakami
"Słychać ich w oddali, gdy wypadek, gdy się pali...pędzą szybko na sygnale, by ratować ludzkie życie..."
Dnia 25 stycznia nasza szkoła gościła strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej z Brójec. W trakcie spotkania strażak Borys Muszkieta przybliżył dzieciom na czym polega praca strażaka. Dzieci utrwaliły numery alarmowe 998 i 112 oraz dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Uczniom z klas I-III został zaprezentowany nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Uczniowie mogli zobaczyć sprzęt, którym posługują się na co dzień strażacy i wyposażenie wozu strażackiego. Dzięki spotkaniu z wyjątkowym gościem uczniowie utrwalili sobie wiadomości na temat bezpiecznych zachowań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu. Dziękujemy OSP Brójce za atrakcyjne i ważne zajęcia.
1
Spotkanie z policjantami na temat bezpieczeństwa
Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, zorganizowano spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami policji z Posterenku Policji w Trzcielu. Podczas spotkania policjanci przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie zostali zaproszeni do udziału w konkursie fotograficznym ,,Bezpiecznie ferie 2024,,. Szczegóły na temat konkursu w linku zamieszczonym poniżej. https://lubuska.policja.gov.pl/.../48684,Bezpieczne-Ferie...
9
Spotkanie muzyczne w klasach I -III
Kolejne spotkanie muzyczne z Bachmanem za nami. Dziś poznawaliśmy brzmienie wiolonczeli. Jak zwykle doświadczyliśmy wspaniałych wrażenia muzycznych, tym razem w stylu wiedeńskim.
3
Zarządzenie Burmistrza Trzciela
Zarządzenie Nr 439/2024
Burmistrza Trzciela
z dnia 12 stycznia 2024 r.
w sprawie: ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz w postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2024/2025 dla przedszkoli i klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Trzciel.
Na podstawie art. 154 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe (Dz.U.2023.900), zarządza się co następuje:
§ 1. W postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2024/2025 do przedszkoli i klas pierwszych szkół podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Trzciel określa się następujące terminy: link do całego zarządzenia tutaj
Boże Narodzenie
Pasowanie na ucznia
27 października 2023 r. miała miejsce, niezwykle ważna dla życia szkoły, uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie jest piękną, szkolną tradycją kultywowaną od wielu lat.
Zanim to jednak nastąpiło uczniowie klasy I zaprezentowali program artystyczny. Pierwszoklasiści w obecności dyrekcji szkoły, rodziców, nauczycieli i uczniów wykazali się wieloma umiejętnościami i pokazali, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania. Pani Dyrektor Lucyna Nowak poprzez dotknięcie „zaczarowanym” ołówkiem ramienia każdego dziecka zamieniała go w ucznia. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści dostali dyplomy, upominki od rodziców i pani Dyrektor. Dzień pełen wrażeń zakończył się słodkim poczęstunkiem w zaciszu klasy lekcyjnej w towarzystwie rodziców. Takie miłe chwile pozostaną na długo w pamięci dzieci.
Wychowawczyni: Agnieszka Romańska-Ferenc
9
Święto Odzyskania Niepodległości
105 lat po odzyskaniu Niepodległości...
" Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem - staje się jedynie zbiorem ludzi czasowo zajmujących dane terytorium "
W dniu 10 listopada o godz.10.30 na cmentarzu komunalnym w Brójcach odbyła się uroczysta akademia z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości. Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliły barwy narodowe,pieśń patriotyczne oraz hymn. Uczniowie kl.II, V, VII i VIII w inscenizacji przedstawili losy narodu polskiego:kolejne rozbiory, zrywy niepodległościowe, wybuchy I wojny światowej i nadzieje Polaków na odzyskanie wolności.Po części artystycznej nastał czas na złożenie hołdu tym wszystkim, którzy poświęcili swoje życie dla wolnej dziś Polski. Zaproszeni goście oraz delegacje klas Szkoły Podstawowej złożyli wieńce i znicze pod pomnikiem zamęczonych w niemieckim obozie Bratz. Następnie w ramach akcji MEN "Szkoła do hymnu " o godz. 11.11 został odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego.
Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami.
14
Spektakl profilaktyczny ,,Laboratorium życia".
Dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną w Trzcielu filia w Brójcach uczniowie klasy VII i VIII dniu 08.11.2023r. mogli obejrzeć już po raz kolejny spektakl profilaktyczny. Tym razem był to spektakl pt.,, Laboratorium życia, poruszający problem zażywania dopalaczy i picia alkoholu. Spektakl został wystawiony przez profesjonalnych aktorów z teatru ,,Maska z Krakowa. To pouczająca opowieść o skutkach zażywania dopalaczy i picia alkoholu przez młode osoby, które nie zdawały sobie sprawy, jakie są tego konsekwencje i jak z początku ta ,,niewinna zabawa zmieniła się w koszmar, a następnie uzależnienie, które nie pozwalało nawet na spokojny sen. Żyjemy w niepewnych czasach. Stres, niepokój i lęk przed jutrem towarzyszą nam na co dzień. Jednak nie zawsze potrafimy poradzić sobie z trudnościami, które napotykamy na naszej drodze. Nieważne, w jakim jesteśmy wieku. Spektakl w prosty sposób pokazuje działanie niebezpiecznych substancji i skutki, jakie niosą tego typu uzależnienia. Jest przestrogą dla nas wszystkich, dlatego mamy wielką nadzieję, że po tym spotkaniu młodzież wyciągnie pozytywne wnioski i nie będzie musiała się zmagać z tego typu problemami w swoim życiu.
Akcja "Zielona Szkoła"
Szkołą Podstawowa w Brójcach przystąpiła do akcji Zielona Szkoła organizowanej przez CZG12(Celowy Związek Gmin), do którego należy też Gmina Trzciel.Jest to konkurs, który wyłoni najlepszego zbieracza (szkołę), dlazwycięzców przewidziane są nagrody.
Jednocześnie propagowana jest idea segregacji śmieci.W ramach akcji zbieramy poniżej wymienione frakcje odpadów: makulaturę (posortowane gazety kolorowe, kartony)butelki PET (zgniecione!)kartoniki po soku i mleku (zgniecione!) puszki aluminiowe (zgniecione!)bateriezużyte płyty CD/DVDzużyte telefonyWszystkie surowce zbieramy do osobnych worków, muszą być czyste i zgniecione, gazety osobno, kartony osobno, można też przynosić książki i podręczniki.
Szczegóły i zasady segregacji znajdują się na plakatach.Zachęcamy mieszkańców oraz instytucje do wsparcia akcji. Surowce można dostarczać od 30 października do szkoły. W razie pytań można kontaktować się telefonicznie 957434110.
Lucyna Nowak
Konkursy biblioteczne rozstrzygnięte
Konkursy biblioteczne rozstrzygnięte
Kończy się październik, a wraz z nim kończą się obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Nadszedł więc czas na rozstrzygnięcie konkursów bibliotecznych.
Uczniowie upodabniali się do ulubionych postaci książkowych oraz wykonywali projekt okładki ulubionej książki. W obu konkursach wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Dla wielu inspiracją okazały się książki zakupione niedawno do biblioteki szkolnej w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Z funduszy tego samego programu zakupiono nagrody dla zwycięzców.
Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy, a osobom wyróżnionym gratulujemy.Dyrektor szkoły Nauczyciel-bibliotekarz
Lucyna Nowak Małgorzata Mokra
„Kraina Eksperymentów” w naszej szkole – nietypowe lekcje dla młodych naukowców
Do naszej szkoły zawitała po raz kolejny Kraina Eksperymentów. Są to autorskie warsztaty prowadzone w atmosferze świetnej zabawy. Warsztaty mają na celu rozbudzać ciekawość i pasję do nauki, rozwijać kreatywność i zapoznać najmłodszych uczniów z naukami ścisłymi podczas atrakcyjnych i dostosowanych do wieku zadań. Jest to najlepszy sposób na zaspokojeni naturalnej ciekawości dzieci. Mali naukowcy przy pomocy bezpiecznych odczynników, szkła chemicznego i odpowiedniego sprzętu, pod czujnym okiem instruktorów, odkrywają prawa fizyki i chemii. Pierwsze warsztaty odbyły się pod hasłem " Akcja - reakcja". Podczas zajęć dzieci były świadkami widowiskowych eksperymentów, samodzielnie przeprowadzały doświadczenia przy swoim stanowisku, zrobiły m. in. chemiczną lokomotywę, balony pompowane reakcją chemiczną oraz podwodny wulkan w kieliszku.
Cieszymy się, że w tym roku szkolnym po raz kolejny udało się zorganizować cykl warsztatów dla uczniów klas I-III, którzy z zachwytem i ciekawością czekają na kolejne spotkanie.- Romańska-Ferenc
7
Warsztaty literackie
Warsztaty literackie z Panią Magdaleną Ludwiczak
11 października 2023r. gościliśmy w naszej szkole Panią Magdalenę Ludwiczak, autorkę książek obyczajowych, literatury pięknej i dziecięcej.
Spotkanie autorskie połączone z warsztatami literackimi zostało sfinansowane ze środków otrzymanych na realizacje założeń Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Na co dzień Pani Magdalena Ludwiczak pracuje jako bibliotekarz, łącząc pasję czytania, pisania i obcowania z czytelnikami Zajmuje się także fotografią, rysunkiem i sztuką.
W maju 2015 r. ukazała się jej debiutancka powieść pod tytułem, „Cztery rubiny”. Jest autorką takich książek jak: „Dziewczyna z zaułka”, Tajemnica błękitnej alkowy”, „Tęskniąc w obie strony”, „ Ten z naprzeciwka”, „Dokądkolwiek, byle daleko”.
Napisała też książki dla dzieci: serię „Kadelkowe rozterki”, „Sen Julii”.
W lutym 2017 i 2019 roku została laureatką plebiscytu „Pięciu Wspaniałych w dziedzinie KULTURA.
Pani Magdalena opowiadała uczniom o swojej pasji i debiucie literackim. Przybliżyła też etapy tworzenia powieści. Po ciekawej pogadance na temat sztuki tworzenia fabuły powieści przyszedł czas na warsztaty i własne próby literackie.
Spotkanie autorskie było bardzo owocne. Uczestnicy spotkania mogli pod okiem pisarki doświadczyć sztuki tworzenia ciekawej opowieści. Pani Magdalena to bardzo życzliwa i ciepła osoba. Uświadomiła uczestnikom spotkania, że najważniejsze jest odkrycie swojego talentu i rozwijanie pasji.
dyrektor szkoły:
Lucyna Nowak nauczyciel –bibliotekarz
Małgorzata Mokra
Przerwa na czytanie w przedkolu
Nasi uczniowie prezentują przedszkolakom wartość czytania.
Przerwa na czytanie
Akcja „Przerwa na czytanie” w naszej szkole
11 października 2023r. społeczność naszej szkoły wzięła udział w VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Pomysłodawcą akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie” jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
W tym roku, korzystając z pięknej, słonecznej pogody, przeprowadziliśmy akcję w szkolnym ogródku dydaktycznym. Na łonie natury, w otoczeniu jesiennych barw przyrody uczniowie czytali swoje ulubione książki i czasopisma. Do wyboru mieli także nowości książkowe zakupione do szkolnej biblioteki w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. W akcji wzięło udział 150 uczniów 12 osób dorosłych.Dyrektor szkoły Nauczyciel – bibliotekarz
Lucyna Nowak Małgorzata Mokra
XIX Turniej Piłki Siatkowej Kobiet AMICA CUP w Szamotułach
Dzisiaj kolejny raz kibicowaliśmy na Turnieju Siatkówki Kobiet AMICA CUP w Szamotułach. Kibicowaliśmy w czasie dwóch meczy. Pierwszy rozgrywany był między drużyną z Niemiec i Węgier. My kibicowaliśmy Węgierkom i one wygrały 3:2. Drugi mecz właśnie rozgrywają Volley Wrocław i Dukla Liberec. Jaki będzie wynik zobaczymy. Teraz jest 1:0 w setach dla Czeszek. Po pierwszym meczu robiliśmy sobie zdjęcia i uczestniczyliśmy w konkursie.
Ps. Niestety Czeszki gładko wygrały z Volley Wrocław 3:0
Poniżej jest również wywiad z nami (ok. 13 minuty)
8
Święto Pieczonego Ziemniaka
- niezwykle smaczna i radosna impreza plenerowa odbyła się w ogródku dydaktyczno-przyrodniczym „Zielono Mi”. Organizacją wydarzenia zajęli się rodzice ze szkolnej Rady Rodziców, którzy oprócz ziemniaków z gzikiem przygotowali zupę z dyni. Gościem specjalnym tego dnia była pani Krystyna Jednorowicz – pomysłodawczyni i projektantka naszego szkolnego ogrodu, którym cieszymy się już od roku. Zaprezentowała dzieciom klas I-III swoje specjały z derenia – rośliny, która zawiera wiele cennych witamin i minerałów. Jesień, bowiem to pora intensywnych zbiorów również owoców. Dzieci mogły skosztować powideł i soku z tej rośliny. Na zakończenie spotkania z panią Krysią na dzieci czekało zadanie – zasadzenie rośliny kwiatowej RUDBEKII. Wspólne świętowanie było świetną okazją do integracji społeczności szkolnej i propagowania zdrowego stylu życia, a słoneczna pogoda była dodatkowym atutem dla tych miłych chwil spędzonych na świeżym powietrzu.
- Romańska-Ferenc
12